Duyurular

14 Mayıs 2020 tarihinde yapılan Senato toplantısında; Yılsonu ve bütünleme sınavlarının online (çevrimiçi) olarak 6 Haziran-14 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılması, ders içeriği ve formatı gereği online test sınavı için uygun olmayan derslerin yılsonu ve bütünleme sınavlarının ödevlendirme şeklinde yapılması ve bu kapsamdaki derslerin öğrencilere ilgili birimler ve öğretim üyeleri tarafından duyurulması kararlaştırılmış ve duyurulmuştu. Alınan bu karar gereği; Yılsonu ve Bütünleme sınavı online (çevrimiçi) yapılacak derslerin sınav takvimi, online sınav uygulama esasları ile ödevlendirme şeklinde yapılacak derslerin listesi ektedir.

 

Bu takvime göre; online ve ödevlendirme şeklindeki yılsonu (final) sınavları 6-27 Haziran 2020 tarihleri arasında, bütünleme sınavları ise 29 Haziran-14 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. 

31 Mayıs itibariyle ara sınav ödevlendirme teslim süreci tamamlanacaktır. (Ara sınav ödevlendirme süreciyle ilgili herhangi bir telafi olmayacaktır)

Yılsonu sınavı ödevlendirme şeklinde yapılacak dersler için ödevlendirme süreci 1 Haziran 2020 itibariyle başlayacak olup, ödevler e-posta yoluyla öğrencilere ulaştırılacak ve 19 Haziran 2020 tarihine kadar süre verilip bu tarih itibariyle e-posta aracılığıyla teslim alınacaktır.

 

Bütünleme sınavı ödevlendirme süreci 29 Haziran 2020 tarihinde başlayacak olup, ödevler e-posta yoluyla öğrencilere ulaştırılacaj ve 14 Temmuz 2020 tarihine kadar süre verilip bu tarih itibariyle e-posta aracılığıyla teslim alınacaktır.Online Sınav Uygulama Esasları

Yılsonu Sınavı Online Yapılacak Dersler

Yılsonu Sınavı Ödevlendirme Şeklinde Yapılacak Dersler